Dev Girişim Sermayesi Şirketi Yatırım Yaptı: O Altcoin Sıçradı!

Pantera Capital, The Open Network‘e (TON) yatırım yaptığını duyurdu. Girişim firmasına göre altcoin projesi, kriptoyu kitlelere tanıtma kapasitesine sahip. Piyasadaki pozitif hava ve bu gelişmenin etkisiyle TON 9 sıraya sıçradı.

Kripto girişim sermayesi şirketi TON’u beğendi ve yatırım yaptı!

Pantera Capital Perşembe günü yaptığı açıklamada, “Telegram ağında yaygın olarak kullanıldığı için TON’un kitlelere kriptoyu tanıtma kapasitesine sahip olduğuna inanıyoruz” dedi. Pantera’nın TON’a yaptığı yatırım, Layer 1 Blockchain’in son zamanlarda dikkatleri üzerine çekmesiyle birlikte geldi. Şubat ayında Telegram, reklam gelirlerini kanal sahipleriyle paylaşma kararını açıkladı. Ayrıca, Toncoin (TON) token kullanarak ödüller ödeme planını duyurdu. Telegram kısa süre önce bu planı uyguladı. Böylece, kullanıcıların TON ile platform içi reklam satın almalarına izin verdi.

Pantera Capital’e göre, Telegram‘ın aylık 900 milyondan fazla aktif kullanıcıya ve her ay kanallarda 1 trilyondan fazla görüntülemeye ulaştığı göz önüne alındığında, TON potansiyel olarak kriptonun kitlesel olarak benimsenmesini sağlayabilir. Firma, “TON ağının hala erken aşamalarında olduğuna inanıyoruz. Ayrıca, ekosisteminin ve yeni özelliklerinin Telegram kullanıcı tabanı tarafından benimsenmesine tanık olmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Altcoin fiyatı yatırım haberine olumlu tepki verdi

Telegram kısa süre önce TON Blockchain aracılığıyla Tether (USDT) stablecoin ödemelerini de etkinleştirdi. Bu, Telegram kullanıcılarının artık TON ağı üzerinden birbirlerine USDT ödemeleri yapmalarının mümkün olduğu anlamına geliyor. Pantera Capital, “TON ağının ölçeklenebilirliği, iki kullanıcı arasındaki işlemler için ~ 0,10 dolarlık sabit bir ücrete izin veriyor. Bu, diğer kripto ödeme platformlarından% 66 daha ucuz. Ayrıca, erişimi ve kullanımı daha da kolaylaştırmak için banka transferleri ve borsalar da dahil olmak üzere yerleşik rampalar ve rampalar kullanıma sunuluyor.” dedi.

Bu arada, yatırım haberine altcoin fiyatı olumlu tepki verdi. TON 17,135 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşarak 9. en büyük kripto para birimi haline geldi. Altcoin, yazı sırasında günlük bazda %4,75 artışa 4,93 dolardan işlem görüyordu.

TON fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Pantera Capital yatırımlara tüm hızıyla devam ediyor

Pantera Capital, dünyanın en büyük ve en aktif kripto girişim sermayesi firmalarından biri. Son verilere göre firma bugüne kadar 180’den fazla kripto girişimine yatırım yaptı. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Pantera Capital, kısa süre önce eski FTX kripto para borsasının iflasını yöneten yöneticilerin açık artırmaya çıkardığı indirimli Solana (SOL) tokenlerini de satın aldı.

Pantera ayrıca, 1,25 milyar dolarlık yeni bir fon oluşturuyor. Bu fonla, başlangıç sermayesine, erken aşama tokenlere, likit tokenlere ve diğer varlıklara yatırım yapacak. Yeni Fon V, nitelikli yatırımcılar için 1 milyon dolarlık minimum yatırıma sahip. Ayrıca şirket, ilk kapanışın 1 2025 Nisan’da olmasını planlıyor. Belgeye göre, sınırlı ortakların fona en az 25 milyon dolar katkıda bulunması gerekecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x